Prof. Dr. KAYA SARIBEYOĞLU

08/01/1971 tarihinde İstanbul’da doğdu. 1989 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimine başladı. 1993 yılında, Fransa’nın Dijon şehrinde Centre Hospitalier Universitaire, Hopital du Bocage Hastanesi’nde İç Hastalıkları İmmunoloji Kliniği’nde Prof. Chauffert ve Prof Lorcerie’nin yanında çalıştı. Tıp eğitimini 1995’de tamamladı ve tıp doktoru oldu. Aynı yıl uzmanlık sınavını kazanarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. 2002 yılında ” Sol kolonun geçici uç kolostomilerinde hyalüronik asid + karboksimetilselüloz membranın (Seprafilm®) distal güdükle ilgili yapışıklıklar ve kolon reanastomozu üzerine etkisi. ” isimli, deneysel çalışmaya dayalı tezini sunarak genel cerrahi uzmanı oldu. 2003 – 2004 yıllarında İstanbul PTT Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak çalıştı. 2004 yılı sonunda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’na dönerek genel cerrahi uzmanı olarak çalışmaya başladı. Bu dönem içinde 2006 – 2007 yıllarında Almanya’nın Berlin şehrinde, Charité Üniversitesi, Virchow Kampüsü, Genel Cerrahi ve Transplantasyon Kliniği’nde Prof. Peter Neuhaus’un yanında, karaciğer, pankreas ve safra yolları cerrahisi ve karaciğer transplantasyonu üzerine çalıştı ve araştırmalarda yer aldı. Ocak 2009’da doçent, Haziran 2014’te ise profesör ünvanını aldı.

Prof. Dr. Kaya Sarıbeyoğlu halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Özel uzmanlık alanları karaciğer, pankreas ve safra yolları cerrahisi, böbrek ve karaciğer transplantasyonu ve karın içi yapışıklıklarının laparoskopik tedavisidir.

Prof. Dr. Kaya Sarıbeyoğlu birçok meslek derneğinin üyesidir, bazılarındaysa yönetim kurulu üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda SCI-exp endeksinde yer alan Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Dergisi’nin editör yardımcısıdır. Dr. Sarıbeyoğlu uluslar arası endekslerde ulusal ve uluslar arası birçok bilimsel toplantıda konuşmacı ve panelist olarak görev yapmış, birçoklarının da düzenleme kurullarında yer almıştır. Nisan 2014’te düzenlenen 19. Ulusal Cerrahi Kongresi’nin kongre sekreteri görevini yürütmüştür. Dr. Sarıbeyoğlu’nun ulusal ve uluslar arası dergilerde yayımlanmış makaleleri, ulusal ve uluslar arası kongrelerde sunulmuş kongre bildirileri mevcuttur. Ayrıca birçok bilimsel kitapta yazar olarak görev almıştır.

Prof. Dr. Kaya Sarıbeyoğlu İngilizce, Fransızca ve Almanca bilmektedir; evli ve iki çocuk babasıdır.

Yayın listesi için tıklayınız.